Об институте Аналитика Мониторинги Блоги
   
18.05.2005, 18:48


Парламентське дежа вю


Екс-губернатора Закарпаття Івана Різака та екс-голову Донецької облради Бориса Колесникова можуть відпустити під підписку про невиїзд за станом здоров'я. Принаймні таке може статися, якщо Генеральний прокурор Святослав Піскун порушить закон і відпустить їх, послухавши Верховну Раду, яка під тиском есдеків та реґіоналів ухвалила відповідну постанову-звернення до ГПУ.

Протиснувши таке рішення, опозиція продемонструвала свої можливості й показала, що звичайний громадянин -- підозрюваний у кримінальному злочині і підозрюваний у такому ж злочині, але екс-посадовець і опозиціонер, мають цілком різні права. Одно слово, "всі звірі рівні, але є рівніші".

Таку постанову парламент був змушений ухвалити після того, як на початку ранкового засідання фракції Партії реґіонів та СДПУ(о) заблокували законодавчий орган того дня, коли парламентарі мали розглядати питання стосовно вирішення нафтової кризи в країні і вступу нашої держави у Світову організацію торгівлі.

Уперше вимога про голосування проекту постанови щодо Різака і Колесникова пролунала на початку пленарного дня, коли СДПУ(о) і "Реґіони" вимагали "винести на порядок дня першим" це питання, і лише в разі його "прийняття по суті" готові були долучитися до роботи ВР. Однак коли на ранковому голосуванні пропоновану постанову підтримали лише 184 нардепи, опозиція заблокувала трибуну парламенту.

Як наслідок, спікер Володимир Литвин оголосив перерву в роботі для залагодження конфлікту, на якій керівництво парламенту разом із лідерами фракцій та груп ухвалило рішення винести на порядок денний і звернення до Генпрокурора, і законопроект про скасування акцизного збору, ввізного мита і ПДВ на нафтопродукти. Після цього 277 із 430 депутатів проголосували за ухвалення відповідного рішення.

До речі, формулювання пояснювальної записки постанови стосовно заарештованих пояснює її ухвалення тим, що "подальше безпідставне утримання Колесникова і Різака під вартою може стати причиною блокування роботи Верховної Ради України в умовах загострення економічної кризи в державі". Опозиція фактично шантажувала нардепів, заявивши: якщо не виконають її вимоги, то вона заблокує роботу парламенту.

Отож голосування за винесення на порядок денний ВР питання про нафтову кризу відбулося лише після ухвалення постанови щодо Різака та Колесникова. А вже потім парламент 310 голосами "за основу і в цілому" затвердив зміни до митного тарифу на нафтопродукти.

У коментарі "Поступу" політолог Вадим Карасьов зауважив, що дії будь-якої опозиції є трохи безвідповідальними, оскільки відповідальність за стан справ завжди лежить на плечах влади, яка має певні повноваження від народу. Зокрема це стосувалось і дій екс-опозиції, яка зараз при владі.

Однак дії політичних сил, котрі проштовхували останню постанову, він більше оцінив, як дії деморалізованої "політичної туманності", яка насамперед дбає про торг із владою щодо конкретних осіб із сумнівним походженням і піклується збереженням власної бізнес-спадщини, а не вибудовуванням раціональної опозиційної платформи для опонування діям влади. Саме через те політолог не вважає їх справжньою опозицією, а швидше "не владою".

Василь Беруцький, Поступ, 18 травня 2005 року
Предыдущие материалы из раздела
Кто раскачивает ситуацию в Крыму?
17.11.2008, 19:00
Впервые после 1994-го поставлен вопрос о принадлежности полуострова. Крым напоминает бомбу, лежащую на дне моря: пока вокруг тихо, она будет молчать. ...
Кто займет кресло Арсения Яценюка?
17.11.2008, 18:28
На прошлой неделе Верховную Раду Украины в прямом смысле слова обезглавили. Силами нового неформального союза фракций в авангарде с Партией регионов ...
Двуполярный мор
17.11.2008, 11:27
 Сегодня на Украине начнут поминать жертв голода 1932-1933 годов. Мероприятия под названием "Голодомор. 75-я годовщина памяти" продлятся до ...
Премьеры России и Украины - Владимир Путин и Юлия Тимошенко встретятся сегодня в Кишиневе в рамках саммита СНГ
14.11.2008, 18:56
Они обсудят политическую ситуацию на Украине и вопросы цены газовых поставок. Развитие Украинской экономики подорвано кризисом. Масла в огонь ...
Консультант Секретариата Ющенко: следующей после Яценюка будет Тимошенко, а Янукович вернется в правительство
14.11.2008, 18:03
Киев, Ноябрь 12 (Новый Регион, Анна Сергеева) – Вслед за сегодняшней отставкой спикера Верховной Рады Арсения Яценюка последует увольнение ...
Відставити Тимошенко можна, але як - питання
14.11.2008, 14:58
Відставка нинішнього складу уряду можлива теоретично, однак, неможлива з юридичної точки зору, вважає політолог Вадим Карасьов. Таку думку він ...
Аналитика
 Архив