Об институте Аналитика Мониторинг Блоги
   
07.07.2005, 17:10


Суперечності у новій команді зростатимуть


Директор Інституту глобальних стратегій Вадим КАРАСЬОВ вважає, що на фоні падаючої довіри до нової влади суперечності в новій команді зростатимуть.

Про це він заявив кореспонденту УНІАН, коментуючи суперечності між секретарем Ради національної безпеки і оборони Петром ПОРОШЕНКОМ і народним депутатом Миколою МЕЛЬНИКОМ (СПУ).

"Прочитується напруженість усередині влади і суперечності між адміністративними групами, перш за все, між групою прем'єр-міністра України Юлії ТИМОШЕНКО і секретаря РНБО П.ПОРОШЕНКА", - сказав В.КАРАСЬОВ.

На його думку, "в цій грі" задіяні і фігури другого плану – міністр внутрішніх справ України Юрій ЛУЦЕНКО з ситуацією, що склалася в МВС (йдеться про звільнення Олександра ФОКІНА з посади заступника міністра внутрішніх справ – УНІАН).

"Нічого в цьому дивовижного немає, оскільки на фоні падаючого рівня довіри і зростання недовір'я суперечності посилюватимуться", - упевнений політолог.

Як вважає В.КАРАСЬОВ, раніше ці суперечності не виявлялися так чітко через декілька причин - високого запасу міцності і рівня суспільної довіри до влади, а також високого рівня соціальних очікувань в суспільстві по відношенню до влади.

Крім того, недовгий термін перебування у влади не давав можливості "освоїтися основним ключовим гравцям, знайти свої позиції, пережити свою політичну гру і свій інтерес", зазначив він.

За його словами, у свою чергу, передвиборна кампанія-2006, що практично почалася, підсилюватиме відчуття прихованої кризи політичної системи і кадрової кризи самої влади.

Як вважає В.КАРАСЬОВ, нова команда повинна працювати "на випередження", оскільки ситуація з депутатами-сумісниками була достатньо прогнозованою – вона не могла закінчитися інакше, як "конфузом, який випробовує владу".

"Робота на випередження дозволить не втрачати на дрібницях, як це було з депутатами-сумісниками і ухваленням законів по СОТ", - зазначив В.КАРАСЬОВ.

Він наголосив, що влада повинна розуміти, що у неї великий запас довіри суспільства, але він не бездонний, і обіцянки, які були дані, в ході Помаранчевої революції, треба виконувати. "Запас міцності влади, який напряму залежить від рівня довіри, падатиме", - вважає В.КАРАСЬОВ.

У цьому контексті він зазначив, що потрібно припиняти внутрішні війни, оскільки це тільки знесилює новою владу, створюючи умови для зростання впливу і ролі старої влади або нинішньої опозиції.

Як повідомляв УНІАН, 6 липня з парламентської трибуни народний депутат України, член фракції СПУ М.МЕЛЬНИК звернувся до Президента України Віктора ЮЩЕНКА з приводу існування в Україні на сьогоднішній день "дуже небезпечного кримінального клану ПОРОШЕНКА".

Він зазначив, що діяльність П.ПОРОШЕНКА це є відродженням "кучмізму" в його найпотворніших формах". М.МЕЛЬНИК заявляє, що народним депутатам "скаржаться податківці на те, що П.ПОРОШЕНКО очолює всеукраїнський процес відмивання тіньових коштів, пов'язаних із зловживанням навколо ПДВ". М.МЕЛЬНИК звинуватив П.ПОРОШЕНКА в організації контрабанди та відновлення разом із першим помічником Президента України Олександром ТРЕТЬЯКОВИМ тіньових потоків через нафтогазові структури. "Україна стогне від ярма вашого секретаря РНБО, якого люди вже називають радою награбованого бізнесу", - наголосив М.МЕЛЬНИК.

Він заявив, що має конкретні факти та документи, які підтверджують їх щодо зловживання П.ПОРОШЕНКА.

У свою чергу П.ПОРОШЕНКО звинуватив М.МЕЛЬНИКА в наклепі і заявив, що подасть на нього позов до суду.

Як зазначила прес-служба П.ПОРОШЕНКА, відповідно до Конституції і Закону „Про державну службу”, П.ПОРОШЕНКО передав управління власними активами до спеціально створеного інвестиційного фонду. Всі матеріали, на які спирався у своєму сьогоднішньому виступі народний депутат М.МЕЛЬНИК, стосуються періоду 2002-2004 років. “Ці матеріали були зібрані МВС, Службою безпеки України і Державною податковою адміністрацією України за дорученням Президента Леоніда КУЧМИ з метою дискредитації представників тодішньої політичної опозиції. Навіть в ті часи карні справи, заведені на основі цих паперів, розвалилися після їх надходження до суду”, - наголошує прес-служба.

“Саме тому, цей сфабрикований компромат був оприлюднений заступником голови Державної податкової адміністрації України Ю.ГРИБОМ під час прес-конференції 13 лютого 2004 року. Слід зазначити, що після цієї прес-конференції П.ПОРОШЕНКОМ було подано до Генеральної прокуратури заяву про вчинення злочину, на основі якої не без допомоги суду було порушено відповідно карну справу”, - заявляє прес-служба П.ПОРОШЕНКА. Як підкреслюється в повідомленні, “6 липня 2005 року, півтора роки поспіль, вже після зміни влади в Україні, ті ж самі матеріали, які, зрештою, не містили підтвердження жодних незаконних дій, були використані народним депутатом України, членом фракції Соціалістичної партії України М.МЕЛЬНИКОМ для проголошення завідомо наклепницьких заяв та відомостей, які завдають шкоду репутації П.ПОРОШЕНКА”.

Водночас, як зазначає прес-служба П.ПОРОШЕНКА, “ще три тижні тому стало відомо, що окремі представники Соціалістичної партії України готують виток компромату. Єдине, що було в їх розпорядженні для цього – це монополія на оприлюднення записів Миколи МЕЛЬНИЧЕНКА (йдеться про колишнього охоронця екс-президента Л.КУЧМИ – УНІАН) та, через стосунки з деякими членами СДПУ(о), доступ до архівів колишнього керівництва правоохоронних органів”.

Крім того, прес-служба П.ПОРОШЕНКА назвала продовженням кампанії чорного PR публікацію нібито фрагментів розмов нинішнього секретаря РНБО з тодішнім Президентом Л.КУЧМОЮ, де вони обговорюють як усунути з команди Віктора ЮЩЕНКА Юлію ТИМОШЕНКО. (Розмови датовані 2000 роком, коли ЮЩЕНКО був прем'єр-міністром, а ТИМОШЕНКО – віце-прем'єр-міністром українського уряду.)

Це є “продовженням кампанії чорного PR з дискредитації представників команди, яка перемогла стару владу”, говориться у коментарі прес-служби П.ПОРОШЕНКА. “Головна мета цієї кампанії - допомогти збанкрутілим політикам колишньої влади та внести розкол у нову команду”, - йдеться в коментарі прес-служби. UNIAN

UNIAN, 07 липня 2005 року.
Предыдущие материалы из раздела
Иран вне санкций: как изменится глобальная игра
05.04.2015, 17:05
В четверг на мировом энергетическом рынке произошла своего рода революция, последствия которой будут проявляться не один год, и не только в сфере ...
Шантаж Яценюка
07.07.2014, 13:30
Политолог Вадим Карасев раскрывает сложные отношения между правительством и Верховной Радой. — Почему между Кабинетом министров и парламентом ...
На ближайших выборах Порошенко и Ляшко могут поделить избирателей между собой, – Карасев
02.07.2014, 13:08
Основной вопрос сегодняшней политической повестки – это способ разрешения конфликта на востоке. Об этом заявил директор Института глобальных ...
Російська імперія доживає своє – Карасьов
02.07.2014, 13:05
Гості «Вашої Свободи»: Вадим Карасьов, директор Інституту глобальних стратегій; Леся Яхно, директор Інституту національної стратегії ...
В Донецке прошли первые переговоры официальных представителей Украины, России, ОБСЕ и лидеров ополченцев
24.06.2014, 12:39
На переговоры в здание донецкой облгосадминистрации, по сообщению «РИА Новости», прибыли посол России в Киеве Михаил Зурабов, спецпредставитель ...
Экспертный совет: Когда пройдут парламентские выборы?
23.06.2014, 13:16
Директор Института глобальных стратегий Вадим Карасев называет равными шансы того, что перевыборы в ВР пройдут осенью этого года или весной будущего: ...
Аналитика
 Архив